Akordeonové kvarteto

Vzniklo v roce 2010 a zatím funguje jako jediné akordeonové uskupení na škole (ve složení: Barbora Středová, Kateřina Středová, Jiří Bartoš, Jonáš Bubeník). Za poměrně krátkou dobu své existence již kvarteto zaznamenalo několik významných úspěchů. Na podzim roku 2012 ze zúčastnilo Mezinárodní akordeonové soutěže v polském Tczewu, kde získalo čestné uznání v kategorii komorní hry akordeonů, dále v březnu 2013 Krajské akordeonové soutěže se ziskem 1. místa v kategorii 1A s postupem do celostátního kola soutěže. Kvarteto pravidelně koncertuje v okolních městech při nejrůznějších příležitostech. V letošním roce se zapojuje také do spolupráce s partnerskou Musikschule Baunatal. Co se týče repertoáru, má nastudováno již řadu skladeb nejrůznějších žánrů (klasická hudba, filmové melodie, písně Beatles či ABBA). Máme zájem do budoucna vytvářet další podobná uskupení ve formě dua, tria, kvartetu a podobně. K tomu je zapotřebí řada dalších šikovných akordeonistů.

img_1829_large.jpg