Komorní soubor JAROJIT

Komorní soubor JAROJIT je pokračováním barokního souboru a působí ve škole od roku 2010. Vznikl z touhy po spolupráci a z přátelství dvou učitelek – Mgr. Jaroslavy Nývltové a Mgr. Jitky Jindřichové. Sdružuje tedy žáky hry na zobcovou flétnu a violoncello, tedy nástrojů, které k sobě zvukově krásně ladí. Je však otevřen i pro žáky jiných učitelů a tak často hraje společně s klavírem či bicími nástroji. Ve svém repertoáru má skladby čistě barokní, klasicistní, ale i skladby současné, zejména skladby na objednávku a šité na míru, které pro nás píše náš kolega a skladatel Mgr. Jan Vídeňský. Soubor poprvé vystoupil na tradičním adventním koncertu v roce 2012, hrál na řadě dalších veřejných koncertů a ve školním roce 2012/13 se zúčastnil krajského kola soutěže v komorní hře, odkud přivezl krásné 2. místo. Hráče spojuje kamarádství, které utužují na soustředěních souboru a pravidelných zkouškách a je patrné, že jim společné muzicírování přináší radost.