Školní deskový betlém dokončen

Dřevěných deskových betlémů se v Čechách dochovalo velmi málo. Patrně jistě nejznámějším a největším je betlém, nacházející se v kapli kostela Nejsvětější Trojice na Kuksu. Ten pochází zřejmě z druhé poloviny 18. století a rozhodně stojí za shlédnutí.

V roce 2013 jsme se i my v naší škole rozhodli přispět vlastním dílem v podobě deskového betlému, který postupně vytvoří žáci naší školy. Na podzim byly tedy zahájeny práce a již na vánočním koncertě naší školy byl betlém představen. Prozatím se jednalo o pět postav v životní velikosti - Marii, Josefa, Ježíška, volečka a oslíka.

Uplynuly tři roky a práce na dalších postavách byly opět zahájeny! Ve výtvarném ateliéru paní učitelky Pavlíny Štanglerové postupně vznikly postavy Třech králů, které byly představeny na Vánočním koncertě v Kulturním domě Střelnice dne 16.12.2016.

Děkujeme všem, kteří se na vzniku betlému podíleli!

Radek Hanuš

Obrázky - rok 2013 - ZDE