A.Vivaldi ČTVERO ROČNÍCH OBDOBÍ

in memoriam 2022

František Ignác Tůma (1704-1774) Partita in d pro smyčce a cembalo

Antonio Vivaldi (1678-1741) Le Quatro Stagioni Op. 8 No. 1-4
Concerto No. 1 in E major, Op. 8, RV 269, „Jaro“ (Allegro, Largo e pianissimo sempre, Allegro)
Concerto No. 2 in G minor, Op. 8, RV 315, „Léto“ (Allegro non molto, Adagio, Presto)
Concerto No. 3 in F major, Op. 8, RV 293, „Podzim“ (Allegro, Adagio molto, Allegro)
Concerto No. 4 in F minor, Op. 8, RV 297, „Zima“ (Allegro non molto, Largo, Allegro)

VSTUPNÉ: 250 KČ, studenti a senioři 160 KČ, děti do 15 let 50 KČ, do 12 let zdarma.

Barocco sempre giovane (Baroko stále mladé) je komorní soubor složený ze špičkových mladých českých profesionálních hudebníků. Byl založen v roce 2004. Původně se specializoval na interpretaci skladeb vrcholného baroka (odtud název souboru), dnes však jeho repertoár obsahuje skladby všech slohových období, včetně hudby 21. století. V premiéře provedl i řadu skladeb současných autorů. Soubor je zván na významné domácí i zahraniční hudební festivaly, jeho koncerty vysílaly televizní i rozhlasové stanice, nahrává na CD a pořádá vlastní abonentní řady koncertů. Barocco sempre giovane spolupracuje s předními českými i zahraničními umělci. Zvláštní pozornost věnuje spolupráci s mladými umělci, laureáty významných mezinárodních soutěží, zejména s vítězi soutěží Pražského jara, soutěže Fritze Kreislera ve Vídni, královny Alžběty v Bruselu a Čajkovského soutěže v Moskvě.

Mostecký hudebník Milan Al-Ashhab patří mezi nejnadanější mladé houslisty. Tóny svých houslí si už získal srdce nejen mnoha posluchačů téměř po celém světě, ale zaujal i na prestižních soutěžích, když zvítězil například v soutěži New York Concert Artists and Associates, což mu otevřelo dveře na proslulá světová pódia. Nečiní mu ale problém zahrát i před mosteckým publikem v Základní umělecké škole F. L. Gassmanna. Za své úspěchy a šíření dobrého jména mu byla také udělena Cena města Mostu za rok 2018.

VSTUPENKY ZDE