DRUM-in Miloše Dvořáčka

Místo konání: Sál A1
Druh akce: Přednáška

Popis akce

Projekt DRUM-in je syntézou zábavy a výchovy. Nenásilnou formou se posluchači seznámí s původem hudebních žánrů současnosti.
..“Důležitým aspektem pro práci např. s dospívajícími žáky je pro mne propojení aktuálních hudebních žánrů jako jsou Hip hop,beatbox, atd, jež jsou mezi dospívajícími nejoblíbenější poslechovou hudbou a které lze vnímat jako velmi kreativní a perspektivní hudební činnost nejmladší generace, s komplexnějším kontextem, bez kterého se tyto žánry stávají povrchní zábavou. Posluchači během programu pochopí a nahlédnou do zákulisí vzniku a původu současné hudby, minulost a přítomnost dostane kontinuitu.“

Důraz je kladen na interaktivitu programu. Žáci mají příležitost si žánry vyzkoušet, a pod profesionálním vedením se dostat hravou formu do role zpěváka, bubeníka, rapera , beat boxera…. „Program je koncipován velice uvolněně, nelpím za každou cenu na dodržení bodů programu, pokud se celé vystoupení směruje jinam na základě kreativní spolupráce s žáky, velmi rád vyhovím momentálním náladám, přáním a chuti a podpořím je improvizovaným doprovodem“….