Program

Seminář a koncert - prof. Jan OSTRÝ

Datum konání: 07. 04. 2016
Začátek v: 18:00
Místo konání: Sál A1
Druh akce: Přednáška

Popis akce

Jan Ostrý - (1972 v Praze) začal hrát na zobcovou flétnu pod vedením prof. V. Žilky a poté pokračoval na flétnu příčnou za vedení prof. F. Malotína na Pražské konzervatoři.
Od roku 1992 studoval na CNR de Versailles (prof. Ch. Rayneau), a později jako stipendista francouzské vlády na Conservatoire National Supérieur de Musique de Lyon ve třídě proslulého flétnisty Ph. Bernolda, kde ukončil studium udělením prestižní 1. ceny konzervatoře -jednohlasně.
V průběhu svého studia se stal držitelem cen na různých interpretačních soutěžích (Concertino Praga, Soutěž F. X. Duška v Praze, Soutěžní přehlídka konzervatoří ČR... ) Během studií se zúčastnil mistrovských kurzů u předních flétnistů jakými jsou B. Kuijken, A. Marion, J. Zoon, K. Hünteler či K. Zoeller.

Vystupoval na koncertech a festivalech v mnoha zemích, mimo jiné na festivalu Styriarte v Grazu (založený a vedený N. Harnoncourtem), pro Holandský rozhlas v Concertgebouw Amsterdam, festivalu Dny Pierra Bouleze v Lyonu a St.-Etienne (za vedení P.Bouleze),na Svatováclavském hudebním festivalu, Pražském Jaru, festivalu Concentus Moravie (s Pražskou komorní filharmonii a J.Bělohlávkem), festivalu rozhlasu ORF Eggenberger Schosskonzerte, Česká sezóna ve Francii 2002, Festivalu Emmy Destinové, Steirische Stifts-und Schloss Konzerte, Haydnovy hudební slavnosti, Martinů Fest ve Vídni, Mezinárodním flétnovém festivalu v Maastrichtu a řadě dalších.

Spolupodílel se na CD z komorního díla A. Rejchy a J.L.Dusíka – cena Tip Harmonie 1998 (Studio Matouš), CD Evy Urbanové České Vánoce, souborném provedení kvartetů J.J.Ryby (Naxos), kompletu Bachových sonát pro 2 flétny a continuo a CD „Bach family“- komorní hudby Bachových synů (Nimbus Records).

V koncertní sezoně 1999/2000 byl sólo-flétnistou v Orchestre National de Lyon, a v sezóně 2001/2002 působil na stejném postu v Den Norske Operaen Oslo. 

V současné době vyučuje na Pražské konzervatoři a Ostravské univerzitě. Od roku 2001 je pak pravidelně zván na mistrovské kurzy Evropské flétnové akademie v rakouském Fissu a od roku 2003 i na semináře při festivalu Neuberger Kulturtage.

<< Zpět na seznam akcí