Program

Swingové Vánoce 2020

Datum konání: 20. 12. 2020
Začátek v: 18:00
Místo konání: KD Střelnice Vrchlabí
Druh akce: Koncert

Popis akce

Vrchlabský Big Band již podruhé spojí své síly se Smíšeným pěveckým sborem Jizerka a společně nechají zaznít jazzový repertoár koled v originálních aranžích z pera pánů Milana Svobody, Martina Kumžáka a Kryštofa Marka. 

K Vánočním svátkům již odedávna neodmyslitelně patří koledy. Jejich zpěv, jejich pobrukování, jejich poslech… Kdo by si alespoň jednou za svátky nevzpomněl na Narodil se Kristus Pán či Půjdem spolu do Betléma? Už v roce 1992 vydává známý Contraband Jazz Orchestra pod taktovkou Milana Svobody CD těchto písní ve zcela jedinečných jazzových aranžích. Tedy všechny ty krásné české koledy, které znáte… Ale samozřejmě tak, jak je neznáte… 

Těšit se můžete na:

Smíšený pěvecký sbor JIZERKA při ZUŠ v Semilech pod vedením sbormistrů Nadiy Ladkany, Aleny Brádlové a Petra Řeháka. 

Mezi významné akce, jichž se Jizerka pravidelně účastní, patří spolupráce se Symfonických orchestrem hl.m Prahy FOK při koncertech v pražském Rudolfinu. Jizerka také sklízí úspěchy na různých přehlídkách, soutěžích a festivalech v ČR i v zahraničí (Japonsko, USA, Athény, Vatikán, Irsko, Finsko, Belgie…) 

Big Band ZUŠ Karla Halíře Vrchlabí pod vedením Jiřího Bílka a Zuzany Cejnarové. 

Big Band s tradicí od roku 2001 je pravidelnou součástí vrchlabské kulturní scény. Jeho repertoár zahrnuje známější i méně známé skladby napříč žánry swingu, samby, latiny, funku, rocku i pop-rocku. Na podobě a tvorbě vrchlabského Big Bandu se v současné době podílí žáci ZUŠ, její absolventi, přátelé a spolupracovníci z řad profesionálních muzikantů.

<< Zpět na seznam akcí