BLOG | Baunatal 2023

 

DEN PRVNÍ

18:6:2023

Je neděle 18.6.2023 a my vyrážíme v počtu 33 žáků a učitelů naší školy za našimi přáteli do partnerského města Baunatal. Cesta nám utekla dobře, máme perfektního řidiče :-) V autobuse je dobrá nálada, někdo spí, někdo nespí, někteří si povídají a někteří se učí malovat, protože s námi jede poprvé paní učitelka Ivanka Blagoeva z výtvarného oboru. Povinnou odpolední zastávku jsme tradičně absolvovali u rodného domu Johanna Sebastiana Bacha v Eisenachu, také s povinnou fotkou :-) odtud vyběhla pětice odvážlivců (Matěj Hájek, Maty Kettner, Dan Mejsnar, Honzik Mejsnar, Vláďa Sůsa a Radek Hanuš) na 2 km dlouhý výběh na hrad Wartburg se slušným převýšením - letošním výhercem se stal Matěj Hájek s časem 14 minut, druhým Maty Kettner. Nicméně bylo rozhodnuto, že tento závod "O baunatálský kebab" vyhráváji všichni závodníci, protože bojovali všichni pěkně a zaslouží si cenu za běh v tak úmorném vedru. Po společné tradiční fotce na hradních schodech třetího nádvoří hradu Wartburg jsme všichni opustili toto krásné místo, opět sešli do údolí a zamířili na poslední 2 hodiny cesty do Baunatalu. Zde nás už čekali naši přátelé - po srdečném přivítání, rozdělení do rodin a ubytování jsme všichni zmoženi cestou zalehli s očekáváním dalších dobrodružství, která nám další den chystá...Tak to byl den první...

 

 

 

DEN DRUHÝ

19.6.2023

Dnes jsme začali zkoušet pěkně "zostra". Jak akordeonový soubor, tak orchestr - pustili jsme se do práce a s přestávkou na oběd jsme skončili až v půl odmé večer. Tedy 7,5 hodiny intenzivní přípravy skladeb na naše společné koncerty. Ale stálo to za to! Všichni unavení nejen z hraní, ale také z horka, které nám tu panuje. Večerní společná zkouška velkého orchestru s našimi baunatálskými přáteli ale stála za to!!! Zní nám to moc krásně, takže se nám lepší nálada a těšíme se na společné koncerty :-) Ve foyer Musikschule Baunatal je od dnešního rána nainstalována naše výstava reprodukcí obrazů našich žáků, kde jim předlohou byly vynikající obrazy krkonošského malíře Františka Kavána. Všichni výstavu obdivují, což nám dělá velkou radost :-)

Držte nám palce, zítra nás čeká druhý náročný den. Tak to byl den druhý...

 

  

  

 

DEN TŘETÍ

20.6.2023

Naše dny v Baunatalu jsou ve znamení veder - ve škole je ovšem lépe než venku, takže si celodenní muzicírování moc užíváme!!! Pomalu s blížícím se dnem našeho koncertu dostává náš orchetstrální repertoár jasnější obrysy - sedm nastudovaných orchestrálních děl je výsledek, ve který jsme nedoufali!!! Mozart, Beethoven, Elgar, Brahms a další...bude to krásný koncert!!! Náš akordeonový soubor pilně cvičí také celé dny a pilují své skladby k dokonalosti :-) Bude to zážitek, až se Williamsova hudba rozezní baunatálskou městskou halou!!!!!! Dnes také došlo na nácvik komorních skladeb, flétnistka Zuzanka Šustková spolu s violoncellistkou Luckou Pekárkovou studovaly svůj repertoár pod pedagogickým vedením pana ředitele Joachima Arndta, baunatálský violoncellista Jonas Belz v doprovodu Radka Hanuše cvičí překrásné Adagio pro violoncello a klavír Maxe Brucha. Violonelisté obou škol cvičí ve společném ansámblu pod vedením Christopha Belze a zní jim to jako vždy překrásně!!!!!A co výtvarka? Tvoří a tvoří a paní učitelka Ivanka je nám oporou vždy, když nám síly docházejí :-)

Zítra nás čeká první výlet do Kasselu, tak se všichni těšíme :-)

Tak to byl den třetí...

 

   

DEN ČTVRTÝ

21.6.2023

Náš čtvrtý den začal odjezdem tramvají z Baunatalu do Kasselu, kde jsme na vštívili Přírodovědné muzeum (Naturkundemuseum). To je umístěné v budově Ottonea, nejstaršího kamennégho divadla v Německu. Velmi zajímavá prohlídka muzea s průvodcem a překladatelkou Klárou Haubenreißer nám představila vývoj lidského druhu od pravěku k současnosti. Po prohlídce muzea se nás část odebrala navštívit Martinskirche, kostel, který byl za druhé světové války postižen bombardováním, byl zrekonstruován a dnes se v něm nacházejí druhé největší varhany v Německu. Odpoledne jsme tradičně strávili pilováním našeho koncertního repertoáru a všichni jsme se shodli, že skladby, které hrajeme jsou moc pěkné a moc se těšíme na koncert. V podvečer jsme také zabalili naši výstavu obrazů a proběhl transport do kostela v Kirchbauna, kde máme zítra koncert. Už se moc těšíme na náš akordeonový soubor, až rozbalí svého Johna Williamse :-)

Podvečerní procházka okolím Baunatalu byla okouzlujícím zakončením dnešního dne...Tak to byl den čtvrtý...