Daniel Bismiler

Studium:
Konzervatoř Jaroslava Ježka v Praze – obor hra na trubku. Konzervatoř Brno – Metodika hry na žesťové dechové nástroje.

Účast na několika vzdělávacích hudebních kurzech:
Hra na trubku u Ladislava Kozderky (Člen české filharmonie).
Hra na bicí u Pavla Razíma (Vedoucí oddělení bicích nástrojů na Pražské konzervatoři).

Od roku 2000 je aktivním hráčem na trubku a bicí nástroje v různých dechových a swingových souborech. S dechovými orchestry natočil čtyři CD nosiče, tři ve studiu Českého rozhlasu Praha/Karlín a jedno ve studiu Liberecké knihovny. Dále dva DVD nosiče pro Českou muziku.

Účastnil se natáčení různých pořadů pro veřejnoprávní a komerční televizní stanice. Spolupracoval také s norskou TV produkcí při natáčení historického drama v podobě televizní minisérie.
S dechovými orchestry vystupoval ve městech evropských zemí (Polsko, Německo, Rakousko, Chorvatsko, Itálie). S dechovými orchestry se zúčastnil mezinárodních soutěžních festivalů Zlatá křídlovka, Vejvodova Zbraslav.

Od roku 2012 je kapelníkem dechového orchestru Semilská 12 a od roku 2014 sbormistrem smíšeného pěveckého sboru kostela svatého Vavřince v Tatobitech.

Zaměření: Folklor, swing, klasická hudba.

Od roku 2018 vyučuje na ZUŠ Karla Halíře žesťové nástroje (trubka, lesní roh, pozoun, tuba) a vede žesťový soubor.
Jeho žáci se pravidelně zúčastňují veřejných vystoupení a hostují v dechových orchestrech v regionu.