Sandra Siegmeier

Sandra je rodilá Němka. Před tím, než začala hudbu studovat na vysokých školách, byla již nositelkou ocenění z prestižní soutěže „Jugend musiziert“Studovala hudbu v oboru klavír na Musikhochschule Dresden (na Vysoké škole v Drážďanech) a na renomované Sibelius akademii v Helsinkách.

Po ukončení magisterského studia hudby (klavír) pokračovala v oboru „Hudební pedagogika a instrumentální didaktika“ (Instrumentaldidaktik/ Musikpädagogik) opět na Musikhochschule Dresden Prof. Dr. WolfgangLessinga. I tuto specializaci ukončila magisteriátem.

Následně absolvovala kompoziční výuku pro filmovou hudbu na Filmové vysoké škole Babelsberg výuku pro jazzové komponování u Prof. JuliHülsmann v Berlíně.

Účinkovala na uměleckých projektech s různými autory, režiséry, hudebníky.

Vystupovala sólově i mezinárodních klasických a jazzových obsazeních.

Momentálně pracuje na scénáři filmu a hudební divadelní hry s česko-německou tématikou.

Je autorkou hudebně-literárního pásma o životě a díle česko-německé trutnovské básnířky GertiHampel Faltis. Zhudebnila básně různých česko-německých lyriků.

Klavírní hru učila v Drážďanech, v Helsinkách a v Bratislavě.

Od roku 2019 učí u nás, Zušce ve Vrchlabí. Sandra se snaží u dětí probouzet lásku k hudbě a ke klavíru. Používá nejnovější německé pedagogické metody. Své žáky vede ke kreativitě. Učí děti improvizovat i komponovat. Zaměřuje se na hudbu klasickou, na jazz a na jazzové improvizace.