Simona Hučíková

Narodila se 26. května 1976 ve Dvoře Králové nad Labem. V roce 1996 absolvovala Pardubickou konzervatoři u p. prof. E. Andrýsové ve hře na akordeon. Dále v roce 2011 absolvovala Pardubickou konzervatoř u MgA. Z. Seidla ve hře na klarinet, a v roce 2019 absolvovala Pardubickou konzervatoř u MgA. D. Marišlera ve hře na saxofon.

Zúčastnila se aktivně několika významných kurzů, např.: ve hře na akordeon (mezinárodní akordeonový kurz v Bratislavě), ve hře na saxofon (mezinárodní interpretační kurzy na univerzitě v Ostravě a Bratislavě, výuka u francouzského saxofonisty Phillippa Portejoia, Kateřiny Pavlíkové. Letní jazzové dílny Karla Velebného ve Frýdlantě).

23 let učila na ZUŠ v Hostinném. Velmi ráda vytvářela a vytváří projekty s propojením hudby, malby a tance. Jeden z projektů byl vytvořen a poprvé zrealizován 5. 4. 2012 v Kulturním centru UFFO Trutnov na téma argentinského skladatele ASTORA PIAZZOLLY. Další z projektů - např. IRSKÁ či KUBÁNSKÁ hudba.

S velikou chutí učí komorní či souborovou hru, a také ráda experimentuje s neobvyklou kombinací nástrojů, atd.

S žáky jezdí každým rokem na Konzervatoř v Pardubicích (Dny otevřených dveří). Velmi ráda spolupracuje se saxofonovým kvartetem Bohemia Saxophone Quartet. V současné době vede saxofonové kvarteto Golden Saxis a Saxy Baby (Band). V průběhu 20-ti let se její žáci zúčastňují celostátních i jiných soutěží (Litvínovské dřevohraní, Vidnava) - jak v komorní hře, tak i sólové v oboru ve hře na akordeon, klarinet, saxofon. Pravidelně si žáci odnáší většinu prvních či druhých míst.