Vojtěch Wachtl 

Narodil jsem se v Turnově, kde jsem také chodil celé dva cykly do základní umělecké školy k panu učiteli Bohuslavu Lédlovi, kterému vděčím za to, co na klavír umím a také za lásku k hudbě a jazzu. 

Po absolvování osmiletého gymnázia vedla moje cesta do Pardubic, kde jsem absolvoval konzervatoř. Tam jsem se ve hře na klavír nejen zdokonalil, ale také jsem tam prožil mnoho krásných let, poznal mnoho skvělých lidí a odnesl si spoustu nezapomenutelných zážitků. 

Protože mě ale odmalička bavil a přitahoval i sport, po konzervatoři jsem vystudoval Pedagogickou fakultu liberecké technické univerzity v kombinaci tělocvik – angličtina. Myslím si, že ač to na první pohled může vypadat nesourodě, hudba a sport se velmi dobře doplňují. 

Moje největší vášeň kromě hudby a kola je lyžování, které mě zavedlo do Špindlerova Mlýna, kde už přes deset let působím nejprve jako instruktor a nyní jako trenér ve sportovní akademii. Kombinuji tak pedagogickou činnost u klavíru a na sněhu, což mě moc baví. Kromě Vrchlabí vyučuji také v ZUŠ Mnichovo Hradiště.